www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

28/09/2012 13:50  Taijiquani baastehnika oskuste olulisusest Taijijian õppimisel

Aegajalt tuleb ette juhtumeid, kus taijiquani praktiseerimise korral on inimeste põlved korras aga taijijian ehk koos mõõgaga liikumise korral hakkavad põlved ootamatult valutama. See on tingitud asjaolust, kus taijiquan baastehnika pole veel täielikult omandatud. Liikumises on tehnilised vead sees. Taijijian vormide sammud on ju taijiquani omad. Taijijiani puhul on vaid mõõga tõttu käsi pikem.

Koos mõõgaga liikudes tuleb oma tähelepanu hoida korraga nii sammul kui mõõgal. Tihtilugu pööratakse tähelepanu vaid mõõgale ja samm unustatakse ära. Sellega kaob Yin ja yang tasakaal liikumises. Taoliste juhtumite korral on soovitav asuda taas taijiquani baastehnikat kordama või uuesti üle õppima. Peale seda võib taas kätte võtta mõõga.

Taijijianist edasi järgmine samm on taiji dao mõõga (saabeli) õppimine. Dao mõõga puhul on vaja veelgi rohkem oma kehale tähelepanu pöörata. Jälgida tuleb kõigi komponentide koostööd - jalad ja samm, puusad, käed. Dao mõõga liikumine on kiire, ilma seisakuteta. Pidevalt toimub keha pöörlemine paremale ja vasakule, tuleb teostada ringe. Juhul kui selleks ajaks pole baastehnika korralikult omandatud ning tekib tasakaalu kõikumisi, siis on kohe põlved valusad. Seetõttu ütlen taas – baastehnika on kõige alus ning väärib kordamist !

Wushus öeldakse, tegeledes sirge mõõgaga Jian on vaja demonstreerida pehmust. Tegeledes Dao mõõgaga on vaja näidata tugevust. Sirge mõõga liikumine on kui vee vool jões. Märgates kivi, voolab jõgi ümber takistuse sujuvalt nagu madu. Dao mõõga kohta aga käib ütlus „nagu mägi oleks kukkunud“ või  „nagu puu oleks ümber kukkunud“. Sisu on järgmine - demonstreerima peab tugevat minekut. Praktiseerijate puhul on tulnud ette, kus Jian mõõka demonstreeritakse vastupidiselt kui „tugev puu“ või  kus Dao mõõk on ilma jõuta. See tähendab, et praktiseerija ei ole Jian- või Dao mõõga erinevaid põhimõtteid mõistnud.

                                                                      Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский