www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

05/10/2012 11:29  Hiina ajakirjanduses kajastust leidnud uudis Taijiquani teemal

Hiljaaegu leidis Hiina ajakirjanduses kajastust üks taijiquani kohta käiv uudis. Nimelt ajakirjanikele hakkas silma reklaamvideo, milles demonstreeriti taijiquani tõukavaid käsi. Sealne taijiquani meister näitas, kuidas ta oma õpilasi tagasi tõrjub. Praktiliselt ilma igasuguse jõuta, vaid õrnalt tajutava tõuke impulsil lendasid ja hüppasid õpilased tagasi, kukkudes ning rulludes põrandal. Samuti demonstreeris meister õpilaste tõrjumist distantsi pealt. Lehvitas selleks õhus vaid oma naiselikult õrna kätt. Õpilased kukkusid ilma igasuguse füüsilise kontaktita.

Peale toimunu valgustamist ajakirjanduses algas inimeste vahel intensiivne arvamuste vahetus. Arutleti, kas tegu on näitemänguga või mitte? Õhku jäi rippuma küsimus, kas taijiquan tehnikaga saab taolisel moel inimest pikali lüüa? Kuni seniajani on taijiquani esitletud hea ja ilusana aga videoreklaamis toimetanud meister tegi inimesed nõutuks. Taijiquanist oli rahva arvamust mööda vormitud justkui halvamaiguline „palagan“.

Reklaam ei jätnud külmaks ka teisi taijiquani meistreid ja treenereid. Paljud neist olevat videos endale reklaami teinud meistrile kirja saatnud teatega, et nad tulevad isiklikult kohale võitlema. Paljud ootavad teda avasüli ja võitlusvalmilt oma klubi ukse ees. Mitmed meistrid kurjustasid, et kui sa demonstreerid taijiquani taolise „palaganina“, siis me tuleme ja heidame sind ennast 5 sekundiga pikali. Reklaamvideos figureerinud meister aga ei ole kellelegi seni vastanud.

Hiina füüsika teadlaste suhtumine juhtunusse on järgnev. Nemad ütlevad, et ilma füüsilise kokkupuuteta ei saa inimene teist lüüa ja toovad näite loodusest. Suur tuul on justkui nähtamatu aga ta võib suure puu pikali kukutada. Ka lennuki tagumisest otsast puhub välja tuul millega võib isegi inimese tappa. Nimetatud puhkudel kaasneb toimunuga kindlasti ka hääl. Ilma selleta pole võimalik kontakti loomata teist inimest kukkuma lüüa.

Aruteludest Taijiquani puudutava uudise ümber jätkame järgmisel nädalal ..

                                                                      Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский