www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

10/10/2012 17:12  Arutelud Taijiquani puudutava uudise ümber jätkuvad ..

Loe uudise algust siit lingilt ..

Hiina ajakirjanduses kajastatud uudise järelkajana hakkasid inimesed nõudma, et  Hiina valitsus klaariks toimunu. Seda enam, kuna Taijiquan on peale 2000 aastat üha populaarsem ja rahvas tahab jätkuvalt tajiquani õppida. Samas tõstatab taijiquan kuni tänase päevani ülesse palju küsimusi. Just võitluse põhimõtete ja ajaloo osas eksisteerib segadus. Nagu näiteks järgmised küsimused. Kes on taijiquani looja või kust kohast pärineb taijiquan? Paljud meistrid räägivad, et nemad ja just nende perekonna liinid on kõige tähtsamad. Väidetakse, et just see ja see meister (siin kohal märgitakse manala teed läinud meistreid) on neid õpetanud jne.

Õhus on küsimused, kas taijiquan praktiseerimise korral võib energiaga „qi“ lüüa teist inimest?  Kas on võimalik tegeleda energia „qi“ kolme kaitseringiga? Kas taijiquaniga saab treenida dantian qi ’d? Ringlevad jutud teemal, kus visatakse justkui nalja suure kõhu üle. Väidetakse, et kõht on suur kuna tegeletakse dantian qi  ’ga. Lisaks tekitavad segadust taolud ehk võitluskunsti liikumise kavad. Kindlate reeglite järgi paika pandud taolu peaks välja nägema ühesugune. Ometigi demonstreerivad meistrid ühte ja sama taolud erinevalt. Inimesed seepeale ei mõista, kes teeb õigesti ja kes mitte.

Segadust tekitab seegi, et Taijiquani liike on väga palju erinevaid. On olemas vanad ja uued stiilid, suured ja väikesed liigutused. Samuti on ise välja mõeldud liikumisi, milledele on antud taijiquani nimi või lihtsalt liidetakse sellega oma perekonnanimi või muu uus nimi. Väidetakse, et see on nüüd uus taijiquan.

Osad meistrid räägivad, et üle kõige parem on tegelikult neiqong tehnika. Tehakse reklaami, et üks päev neigongi on parem kui aastane taijiquani treening. Väidetakse ka, et tõukavad käed on maailma parim kungfu, lüüa saab ilma füüsilise kontaktita. Ajalehes leidus isegi üks julge, kes reklaamib endal olema Hiina kõige parem kungfu. Ta tellib võitlusteks aegu ning on oma võimetes niivõrd kindel, et  lubab tema võitjale kompenseerida kulutused reisi-, elamise- ja toidu peale. Seni pole siiski kuulda olnud, et keegi oleks tema juurde läinud.

Peale seda suurt arvamuste puhangut on kõige suurem küsimus rahva seas järgmine. Kas taijiquan on parim tervise edendamise või siiski pigem  võitlemise jaoks? Kas reklaamvideos näidatu on tõsi või on tegu siiski niinimetatud „palaganiga“? Seetõttu tahtsid inimesed, et Hiina valitsus teeks kindlaks ja võtaks seisukoha. Kui isegi Hiinas on segadus taijiquani asjades, mis siis rääkida mujal maailmas toimuvast.

Taijiquani puudutava uudise teemal jätkame järgmisel nädalal ..

                                                                      Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский