www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

19/10/2012 09:58  Taijiquani uudis jätkub Hiina televisiooni CCTV reporteri eksperimendiga

Loe uudise eelmist osa siit lingilt ..

Taijiquani reklaamvideos figureerinud meistri tundi läks uurima Hiina valitsuse poolt üks sealsetest tähtsamatest televisioonidest CCTV. Reporteri ülesandeks sai isiklikult treeningu eksperimendis osalemine.

Algatuseks lausus reporter meistrile järgmist:
„mina ei tea taijiquanist mitte midagi. Kas sa saad mulle demonstreerida seda, mida oled oma õpilaste peal näidanud? Kas ma kukun löögi tulemusena samuti nagu nemad?“
Meistril polnud kohale tulnud televisiooni eest pääsu ja oli sunnitud näitama oma oskuseid. Paraku ilmnes asjaolu, et meister ei olnud võimeline reporterit samal viisil lööma, mis oli etendatud reklaamvideos. Vastuseks tekkinud piinlikule olukorrale ütles meister :
„sa ei kukkunud, kuna sa ei ole tegelenud taijiquaniga. Ega tea, kuidas käib taijiquani kaitse“.

Lisaks esimesele läbi kukkunud katsele soovis reporter proovida ka teist taijiquani kungfu harjutust. Viis inimest seisavad üksteise taga toetades eesolijat puusadest. Moodustatakse justkui inimeste „rong“. Meister lööb lüli esimest inimest aga löögijõud avaldub vaid lüli viimase inimese peal. Viimane inimene peab löögi tulemusena maha kukkuma. Eriti eduka katse puhul ka põrandal edasi rulluma. Eksperimendi käigus, kui reporter seadis ennast nn. rongi viimaseks lüliks, ei tekkinud tal mingit tunnet ega löögisurvet. Katse loeti läbikukkunuks ja CCTV reporter teadustas, et tegu on teatriga.

CCTV reporteri eksperimendile järgnevalt võttis ajakirjanduse veergudel sõna  advokaat. Tema märkis juhtunu kohta järgmist. Meelelahutuslik teatri mängimine on lubatud. Samas pettuse abil enda äri reklaamida ei tohi. Me ei ela enam kahekümne aasta taguses ajas, mil qigongi abil veeti ninapidi ja pressiti inimestelt raha välja. Juhul, kui keegi on reklaami peale sinna õppima läinud ja pole saanud väljareklaamitud kujul õpetust, siis võib õpetuse pakkuja kohtusse kaevata ning raha tagasi nõuda.

Jätkub järgmise nädala sõnumis ..

                                                                      Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский