www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

02/09/2014 22:49  TAIJI PALL -  uudne metoodika Hiina võitluskunstide maastikul

Armsad Taiji sõbrad,

käesoleval hooajal võtame esmakordselt treeningute kavasse Hiinast pärineva terviseliikumise Taiji pall.

Nagu näha, siis mitte ainult mujal maailmas, vaid ka Taiji sünnimaal Hiinas tuntakse vajadust uudsete vahendite järele, mis abistaks inimestel paremini mõista võitluskunsti liikumise struktuuri ning ühtlasi edendaks tervist. Meistrid tegelevad seda laadi arendustöödega jätkuvalt ka kaasajal, mitte ainult iidsetel aegadel, mil oli tuliselt vaja leida uusi, paremaid võimalusi ja tehnikaid enese kaitseks või vallutusteks. Kaasajal kaldub taoline areng pigem tervist edendavat liini mööda ja see on ka loomulik kuna praeguse aja vajadused on ka teised.

Taiji palli idee pärineb ühelt Hiina meistrilt, kes varem töötas treenerina ülikoolis ja tegeles Taiji alaga 50 aastat. Peale 70 aastaseks saamis mõtles ta välja Taiji palli metoodika, millega saaks tervist edendada ja abistada oma klubis eakamaid inimesi. Mitme aasta jooksul arendas meister palli ja selle käsitsemise tehnikat ning katsetas seda oma õpilastega. Seejärel, kui nad läksid Taiji palli vormiliikumisega esinema, märkas neid ka Hiina valitsus. Taiji palli vormiliikumine sai kiituse osaliseks. Hiina valitsus väljastas meistrile dokumendi tunnustamaks tema tööd tervise edendamise alal. Taoliseid dokumente on varem väljastatud ka näiteks Taijiquan 24- ja teiste vormide loomise puhul, millega kiideti vastav metoodika heaks valituse poolt. Praeguseks on Taiji palli vormiliikumised võetud juba võistluste kavadesse ja sellega on medaleidki võidetud.

Olgugi, et Taiji pall oli juba Hiinas välja mõeldud, tuli minul sarnast arendustööd uuesti läbi teha, kuna Hiina meistri poolt loodud Taiji palli Eestisse toomine läheks ebamõistlikult kalliks ning palli konstruktsioonis kasutatud materjal kulub üsna kiirelt. Seega sai otsustatud ise siin Eestis uus pall teha. Arendustöö käigus, ligi kahe aasta jooksul, sai erinevaid eksemplare kokku voolitud lausa viis tükki, lisaks sai katsetatud ka erinevaid materjale. Lõpptulemus on selline, nagu nüüd välja paistab. Usun, et sellega saab rahule jääda ning see pall kestab meil kaua!Minu tähelepanekute järgi võivad inimesed olla tegelenud erinevate Taiji vormiliikumistega juba aastaid, aga sellegi poolest vajab baastehnika parandamist, kohendamist – kas on õlad rasked või ei suudeta avada peopesa, puudub käte koostöö puusavööga vmt. Uudne metoodika ongi nüüd heaks abimeheks neid valupunkte parandama. Liikumine koos Taiji palliga aitab kõige paremini mõista, kuidas toimub käte ringjas liikumine. Ühtlasi saab treeningu käigus palliga ise ennast masseerida. Peale mõneaegset praktiseerimist avab pall peopesades erilise energia tunnetuse – sooja, kõditava, torkiva vmt. See tunne on imeline ja tasub proovimist!

Juhul kui sa oskad juba Taijiquan 24-vormi, siis on Taiji palli õppimine väga kerge. Taiji palli algajate rühmas õpitav vormiliikumine ei sisalda Taijiquani raskeid elemente – madalaid asendeid ega kõrgeid jalatõsteid. Seetõttu saavad Taiji palliga tegeleda nii noored kui eakad. Lisaks on liikumine koos Taiji palliga kindlasti huvitavam. Samas on siiski oluline, et Taijiquan baastehnika samm on esmalt selge.  Tänavu 2014 aasta oktoobris hakkamegi antud vormiliikumist õppima Taiji 1.klassi tundides. Palun vaadake täpsemat infot selle kohta tunniplaanis.

Perspektiivi osas nii palju, et Taiji palli algajate nn terviseliikumise rühma tasemelt saab edaspidi üle minna edasijõudnud rühmadesse, kus lisanduvad vormiliikumisse ka keerukad elemendid.
 

1.tase: Taiji palli lihtne vorm – terviseliikumine algajatele

2.tase: Taiji kungfu palli vormiliikumine

3.tase: Taiji kungfu palli erinevate stiilide kompleks


Vaata ka Taiji palli vormiliikumise tutvustavat video, kliki siia lingile ..

 

Armsad sõbrad, ootan teid kõiki treeningutesse !

Meister Yongsheng Sheng 


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский