www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

13/01/2015 12:28  Meistri õpilaste pühitsemise tseremoonia 03.01.2015.a.

Meie spordiklubi on jõudnud sellisesse uude huvitavasse ajajärku, mil minu ümber on kujunenud inimeste rühm, kelle puhul olen juba mõnda aega kaalunud läbiviia Meistri õpilasteks vastuvõtu tseremoonia. Tegu on Hiina vanas Wushu kultuuris väga tähtsal kohal asuva ja vajaliku tegevusega, mille sisu lähtub kahest põhimõttest:
 
1. Üks veri – see tähistab oma perekonda.
Toon siia juurde näitena ülemaailma kuulsad Taiji'd edendanud nimed Chen ja Yang, need on ju perekonnad. Alguses nad ei näidanud võõrastele oma tehnikaid. Teadmisi anti edasi  perekonna sees, ning sedagi vaid poegadele. Tütreid ei pühendatud võitlustehnika saladustesse, kuna kardeti, et tütred viivad abielludes info perekonnast välja.
 
2. Õpilased väljastpoolt oma pere vereliini.
Meister võtab ise omale õpilased, et neile õpetada teadmisi ja näidata sügavuti iga liigutuse tähtsust ja sisu. Taolised õpilased on kui oma perekond. Näiteks võib tuua paljud Wushu võitluskunstitehnika viljelejad - Shaolin, Wudang jt. Tava näeb ette ka seda, kui isikut pole pühitsetud Hiina traditsioonide kohaselt Meistri õpilaseks, siis see tähendab, et sellele isikule ei näidata ka perekonna siseringi jäävaid sügavaid teadmisi.
 
Esimese valiku puhul (üks veri) panid isad oma lapsed trenni tegema sõltumata, kas nad seda tahtsid või mitte. Tol ajal oli see nende elu sisu ja teenistus. Lastel ei olnud valikut, tuli õppida!
 
Teine valik on esimesest erinev, kuna õpilased ise avaldavad soovi Meistri juures õppida. Oluline on, et Meister samuti tahab neid omale õpilaseks. Tegu on vastastikuse nõusoleku ja kokkuleppega. Esmalt Meister hindab, kas tegu on hea inimesega, ning kas tema käitumine ja suhtumine lähtuvad eetikast WUDE. Teiseks on oluline, et inimene ei kardaks haiget saada, ning olenemata raskustest tahab sellegi poolest tegeleda treeninguga. Kolmandaks kaalub Meister, kas isik võib hiljem Wushu treeningutel omandatut edasi anda oma poegadele.
 
Meister näitab oma õpilastele saladusi, mida ta on varem õppinud oma Meistri käest. Lisaks täiendab ta seda pagasit enda kogemustega. Need teadmised ja oskused ei ole lihtsalt saavutatud, vaid omandatud pika aja jooksul suure tööga. Seetõttu ei anta taolist informatsiooni ka praegusel ajal kergekäeliselt igale inimesele teadmistena edasi. Seda enam, vanal ajal kardeti saladuste demonstreerimist võõrastele, kuna siis nad saavad oskuste poolest paremaks ning võivad ohustada pere turvalisust. Seetõttu õpilased ei tohi kunagi asuda võitlusesse oma Meistriga, ning kohustuvad eluaeg oma Meistrist lugu pidama. Õpilastel lasub lisaks kohustus enda tutvustamisel alati ära märkida, kes on nende Meister ja kelle juures õppisid. Hiinas on taoline taustainfo väga tähtsal kohal - kõigepealt tuntakse huvi, kus kohas ja kelle käest sa said oma teadmised ning oskused? See on mõeldamatu ja naeruväärne, kui ajalooline liin puudub.
 
Minu 62. sünnipäeval 2015 aasta 3.jaanuaril viisime läbi Hiina traditsioonide kohase tseremoonia, mille käigus pühitsesin esmakordselt kolm inimest enda õpilasteks – Erki Toomet (nn. vanim Meistri õpilane), Mario Aarna ja Margit Aarna.

Meie kodulehe fotode galeriis on kajastatud ka sündmuste käik fotode näol.
Fotode vaatamiseks kliki siia lingile ..

Soovin meile kõigile edukat uut ajajärku ja Meistri õpilastele visadust treeningutel !
 
Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский