www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

12/04/2012 12:25  Jätk Nei gong ’le.. ehk mida tähendab Nei qi gong ja hiina rahvasuus levinud Zui gong.

Rahva soovil alustasime möödunud nädala Nei gong teemaga. Olete oodatud eelmist osa meelde tuletama siit lingilt ..

Tegeledes Nei gong ’ga, kus puudub väline nn. kehaline liikumine, siis see tähendab tegelikult „Nei qi gong“ praktiseerimist. Lühidalt öeldakse selle kohta „qi gong“.

Qi gong ’i võib teha ilma liigutusteta seistes, istudes, lamades ja mõeldes. Taolise treeningu puhul ei ole enam tegu „Wushu Nei gong“ praktiseerimisega.

Lisaks eelpool öeldule on Hiinas rahvasuus, nii öelda naljaga pooleks, levinud veel üks gong fu liik – see on „Zui gong“. See tähendab  – meister oskab ilusasti rääkida aga paraku ta ei oma isikliku praktikat. Ta võib antud teemal lausa tund aega rääkida aga ette näidata ei oska. See tähendab, et meister on küll palju lugenud teooriat aga praktiliselt ise tegelenud vähe, mistõttu puuduvad tal ka piisavad isiklikud kogemused. Samas peetakse Hiinas kõige paremaks meistriks just seda, kel on Nei gong, Wai gong ja Zui gong kõik üheskoos. Näitena võib tuua Hiina Taiji Meistri Wang Peisheng (praeguseks surnud), kes 80 aastaselt demonstreeris taolu ’d (vormi liikumist) ja rääkis sealjuures katkematult pool tundi. Kusjuures ta rääkis väga huvitavalt ning liigutused olid tehniliselt täpsed ja väga ilusad. See tähendab, et tema qi oli korras. Sellise meistri Nei gong on väga tugev.

Nei gong ’i olemasolu annab endast märku ka taolisel viisil, kui meister lööb teist st. tavalist inimest ning selle tagajärel hakkab inimesel keha sisemuses paha. Kui tavaline inimene lööb Nei gong ’i omavat inimest ehk meistrit, siis meister ei tunne ennast pahasti. Vastupidiselt meistrile tunneb ennast pahasti lööja ise st. tavaline inimene, kel puudub Nei gong.

Minu enda õpetaja ja Meister Mu Guangde võis 55 aastaselt näidata järgmist. Ta lamas kahe tooli peal nõnda, et toetuspunktideks olid vaid tema kukal ja jalalabad. Kogu ülejäänud keha rippus sisuliselt õhus. Kaks kuni kolm meest tõstsid 100 kg raskuse kivi tema kõhu peale ning üks meestest lõi kivi meistri kõhu peal pooleks. Sellest oli kohe näha, et Nei gong oli meistril väga tugev.

Nei gong ’i omaval inimesel pole kunagi prille vaja. Samuti vanemas eas on tal silmad korras. Sinna hulka kuulub ka hea kuulmine, kurdiks jäämine on välistatud. Kõnnak on taolisel inimesel alati kerge, justnagu noortel. Kui prillidega inimene, just nagu teadlane, ainult räägib Nei gong ’st ja ei näita ette, siis puudub tal Nei gong ja Wei gong. Kui ta räägib ebahuvitavalt, just nagu loeks automaatselt raamatust ette, siis armastatakse hiina rahva seas öelda, et tal puudub ka Zui gong fu.

                                                           Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский