www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

19/04/2012 09:29  Qi gong liikumine Hiinas – lugu kunstnikust ja gong fu meistrist

Hiina rahvasuus liigub ammustest aegadest peale lugu kunstnikust ja gong fu meistrist. Juba lapseeas köitis see lugu minu tähelepanu. Pajatan teilegi.

                                               * * *
Kord kohtusid kaks oma ala asjatundjat, kunstnik ja gong fu meister.
Haaratuna kunstniku suurepärastest kunstiteostest tahtis ka gong fu meister seda ala tundma õppida ning küsis:
„Kuidas ma saaksin võimalikult kiiresti ja kergelt joonistama õppida?“
 „Joonista kurat,“ seletas kunstnik.
„Miks kurat?“ küsisin gong fu meister.
„Sellepärast, et seni ajani pole keegi kuradit näinud. Mitte keegi ei tea tegelikkuses, milline on tema nägu või keha. Sul on vabad käed kujutada kuradit nagu soovid,“ muigas kunstnik sõbralikult.
Järgmisel hetkel aga ilmutas kunstnik ootamatut huvi gong fu meistri oskuste vastu ja küsis:
„Auväärt meister, aga kuidas saaksin mina kõige kiiremini ja kergemini saavutada gong fu?“
Qi gong ’ga,“ tuli vastuseks.
„Kuidas nii?“ usutles kunstnik.
„Mitte keegi ei näe kunagi, kus on sinu qi,“ muheledes meister. „Kui soovid, siis õpetan sind ja ühe tunniga saab sinust suur qi gong meister. Võta paber ja kirjutusvahend. Mina näitan ja sina kirjutad ülesse - sisse hingamised, välja hingamised, käte liigutamised üles ja alla jne..“
Kunstnik kirjutab õhinal ja pärast tegi koos meistriga kolm korda harjutused läbi. Seejärel soovitas meister kunstnikul iseseisvalt edasi harjutada. Möödus 45 minutit ning meister laususin kunstnikule:
„Õnnitlen, nüüd oledki qi gong meister valmis. Tegele ise qi gong ’ga edasi ja kui midagi unustad, siis vaatad mälu värskenduseks oma märkmed taas üle. Selle järgi saad ka teisi inimesi õpetama hakata..“  /lugu jätkub siin lingil ../

                                                     * * *
Qi gong praktiseerimine oli Hiinas väga moes aastatel 1988 kuni 1998. Sel perioodil tegutses Hiinas palju meistreid, kirjutati ohtralt erinevaid raamatuid. Suur hulk inimesi õppis ja tegeles sellega. Qi gong vooluga läksid kaasa ka paljud koolid, firmad ning riiklikud asutused. Kõikjal tegeleti sellega. Sel ajal ma töötasin koos linnapeaga, kellega koos kutsusime meie linna kaks meistrit qi gong ’i õpetama. Kõik asjast huvitatud inimesed võisid tulla õppima ilma selle eest raha maksmata. Avatud oli suur saal, rohkema kui 1000 inimese jaoks. Tänavale pandi üles valjuhääldajad, et ka need, kes saali ära ei mahtunud, said õues õppusest osa. Peale õppepäeva õhtustasime koos ühise laua taga - linnapea, mina ja need kaks qi gong meistrit. Meeleolu tõustes otsustas üks meistritest oma Nei qi gong oskuseid demonstreerida.

Teema jätkub järgmisel nädalal ..

                                                                 Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский