www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

26/04/2012 10:18  Qi gong liikumine Hiinas – Nei qi gong oskuste demonstratsioon

Tänase teema eelmist osa saad lugeda siit lingilt ..

Qi gong meister sirutas käe välja ning paari minuti pärast liikus temast viie meetri kaugusel asetsev lill. Seepeale mainis linnapea, et tema jalg valutab. Meister pani linnapea jala tooli peale lebama. Meie seisime uudishimulikult kõrval ja vaatasime pealt. Meister seevastu suunas meid eemale tõmbuma. Ta soovis rahulikult oma tegevusse süveneda. Meistri peopesad olid asetatud ümber linnapea jala ning ta silus nendega piki jalga, justkui tõmbaks valu välja. Peale kolme tõmmet uurisime meie, kuidas linnapea ennast tunneb? Saime vastuseks, et jalg on äkki väga kuum ja kerge. Meister selgitas hiljem, et tervendamise ajal ei tohi juures seista, muidu oleksite ise selle häda enda peale saanud.

Tervendamise protseduurist tekkinud elevus ei lasknud mul tagasihoidlikuks jääda ning soovisin samuti proovida, mida minu keha võiks meistri käte all tunda. Qi gong meister palus meil kõigil tagasi laua taha pöörduda. Sinna, kus ennist sõime. Ta istus teisele poole lauda, otse minu vastu. Me jõime ja ta tõstis oma peopesa minu suunas. Meister lausus muheledes: „Pärast kahte minutit sa jooksed kiiresti tualetti..“ Nalja kui palju aga nii juhtuski. Sain kogemuse osaliseks ja õige pea leidsin ennast tualetti jooksmas.

Nõnda demonstreeris üks meistritest, kuidas qi väljub peopesadest ja kuidas Nei qi gong töötab reaalselt. Pärast õhtustamist kinkis ta meile oma raamatu ja kasseti. Tol ajal veel polnud CD ’id. Järgmisel hommikul enne meistrite ärasõitu istusime taas üheskoos einelaua taga. Samaaegselt oli õue kogunenud suur hulk inimesi sooviga veelgi edasi õppida. Hommikusöögi lõppedes jooksid inimesed, kel see õnnestus, kiiresti meie toidulaua juurde ning sõid ära kogu ülejäänud roa. Nad ütlesid: „See toit on kokku puutunud tõelise meistri qi ’ga, meister on kui jumal ise!“ Nõnda said nad osa qi ’st ja uskusid, see aitab neid.

Minu sõbranna ema on Hiinas õpetaja. Ka tema tegeles tõsiselt qi gong ’ga. Ta teadis, et ma tegelen wushu ’ga ja olen kohtunud nende kahe qi gong meistriga. Seetõttu alati minuga kohtudes armastas ta demonstreerida oma edusamme qi tunnetuse alal. See oli ka mõistetav, sest noil aegadel oli liikvel palju erinevaid qi gong liike ja see oli väga populaarne rahva seas.

Hiinas levinud qi gong liikidest saate lugeda juba järgmise nädala sõnumis.


                                                              Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский