www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

03/05/2012 16:56  Qi gong liikumine Hiinas – populaarsed qi gong liigid

Qi gong teema eelmist osa soovitame lugeda
siit lingilt ..


Aastatel 1988 kuni 1998 oli Hiinas liikvel palju erinevaid qi gong liike.

Näiteks „kosmose qi gong“ puhul oli tegu tehnikaga, mille kohta armastasid asja tundvad meistrid viidata kui kõrgeimale oskusele. Nimelt „kosmose qi gong“ puhul suutis meister rääkida sõnu, mille tähendusest lihtsad inimesed küll aru ei saanud aga millel olevat vägi olnud. Lisaks usuti, et taoline praktika aitab kosmosesse elama pääseda ning seda juba käimas oleva elu jooksul.

Teiseks erakordseks vaimu ülendavaks liigiks oli „lõhna qi gong“. Antud tehnikat harrastav meister lõhnas väidetavalt nagu lill ning kõik, kes tema qi gong ’ga tegelesid, hakkasid sarnaselt lõhnama.

Linnu qi gong“ harjutamisega loodeti välja arendada lindudele omaseid võimeid. Inimesed uskusid siiralt, et selle tulemusena hakatakse lendama.

Elektri qi gong“ liigi korral suutis meister oma ümbruses tehnikat mõjutada. Näiteks televiisori välja lülitada ilma nupule vajutamata.

Nälgimise qi gong“ puhul usuti, et inimene saab kogu eluks vajaliku toidu ja vitamiinid õhust võetavast qi ’st. Seetõttu lõpetasid inimesed söömise ning püüdsid elus püsima jääda tänu sisendusele – kõhu täitmiseks piisab ka vaid toidu nägemisest või selle ettekujutamisest jms.

Pöörleva ratta qi gong“ praktiseerimine pidavat tervist parandama. Haigustest tervenemiseks piisas oma kõhus pöörlevat ratast ette kujutada ning tablette polnud vaja.

Paradiisi qi gong“ mõju tulemusena usuti paradiisi pääseda jne.

Peale kirjeldatud qi gong praktiseerimise viiside oli veel terve rida teisigi erinevaid liike. Paraku qi gong liikide paljususega ja populaarsusega kerkisid noil aegadel ülesse ka probleemid. Inimesed haigestusid, isegi surid. Paljud irdusid oma igapäeva elust, seal hulgas perekonnast. Sooviti kogu aja pühendada vaid oma meistriga koos olemisele. Inimesed ei tahtnud enam tööle minna. Kogu aeg mõeldi vaid qi gong ’i peale. Nõnda muutus see kohati haiguslikuks nähtuseks. Leidus olukordi, kus isegi tapeti inimesi. Arvati, et teine inimene häirib qi ’d. Ühe juhtumi korral avati isegi oma kõht, et kontrollida pöörleva ratta olemasolu oma sisemuses. Lisaks surid inimesed, kes ei söönud „nälgimise qi gong“ tulemusena.

Kümne aasta jooksul nägi Hiina valitus vaeva eelkirjeldatud probleemidega maadeldes. Lõpuks likvideeriti taolised kahju toovad tegevused. Mõned qi gong meistrid sattusid isegi vanglasse, kuna nad petsid inimesi. Valitsuse poolt pandi kokku uus qi gong tehnika nagu see on kasutusel praegusel ajal. Koostati spetsiaalsed qi gong ’i tutvustavad ja õpetavad salvestised. Tavaliselt sisaldas see muusikat, liigutusi koos sisse ja välja hingamisega. Inimestel ise ei lubatud enam qi gong klubisid avada.

Teema jätkub järgmisel nädalal ..

                                                            Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский