www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

10/05/2012 09:59  Qi gong liikumine Hiinas – lugu kunstnikust ja gong fu meistrist jätkub..


Täna jätkame lugu kunstnikust ja gong fu meistrist. Loo algust saate lugeda siit lingilt ..

                                                 * * *
Läks mööda kolm aastat. Gong fu meister kohtus taas kunstnikuga ning tundis huvi teise käekäigu vastu: „Kuidas sul läinud on?“
 „Hästi,“ vastas kunstnik. „Mul õnnestus kohe qi gong klubi avada ja inimestelt raha küsima hakata.“ Vaatamata ootamatule rõõmuhõiskele järgnes sellele peatselt ohe: „Töörõõmu ei jätkunud siiski kauaks. Iga kolme kuu tagant tuli klubiga uude linna edasi kolida ja otsast peale reklaami tegema hakata.“
„Ma võin sulle uusi liigutusi juurde õpetada,“ pakkus gong fu meister osavõtlikult.
Kunstnik viipas eitavalt.
„Miks?“ uuris gong fu meister.
„Ma olen sellest juba väsinud. Iga kord kulub minu aeg ja tähelepanu hoopis muudele asjadele. Ma loen, palju inimesi on kohale tulnud ja palju raha saan. Tegelikult ma ise pole mingit tunnetust leidnud. Mul puudub arusaamine ja kogemus, mida jagada. Küsimus ripub õhus, kas või mis qi mul on?“ lausus kunstnik.
Seejärel küsis kunstnik meistri edusammude kohta kunsti alal:
„Räägi parem endast, kuidas sul joonistamine edeneb?“
„Mitte midagi pole välja tulnud. Ma ei tea, kuidas kurat välja näeb. Joonistasin kuradi aga sel ei ole mingit nägu. Ei ole see koer, ei ole kass, ei ole keegi.. Arusaamatu! Sellepärast ma lõpetasin kunstnikuks hakkamise,“ lausus meister.

                                                 * * *
Ma olen seda õpetliku lugu päris paljudele jutustanud. Sagedasti naerdakse ja ei pöörata tähelepanu iidse loo sügavale sisule. On ka arvatud, et ma ise olen loo naljatlemiseks välja mõelnud. Mina seevastu ütlen, et see ei ole nali. Mul on jutus kirjeldatu kohta eluline kogemus varnast võtta. Mõned aastad tagasi viisin läbi qi gong treeninguid. Kohe kirjutasid inimesed üles, millised on liigutused, kuidas toimub sisse-välja hingamine. Pärast lühiajalist treeningut hakati ise rutakalt treeneriks ja avati oma qi gong rühm. Paraku nüüdseks pole nendest tegijatest enam pikemat aega midagi kuulda. Qi gong rühmad on suletud. Seega juba noil aegadel, mil ma väikse poisipõnnina kunstniku ja gong fu meistri lugu kuulsin, olid vanemad inimesed teadlikud treeningutega kaasnevatest võimalikest nähtustest ja kõrvalekalletest. Nõnda siis kanti suust suhu edasi väärt tarkust muheda loo najal.

Kuidas siiski aru saada, kas või mis qi (eluenergia) meil on? Sellest jutustan teile järgmise nädala sõnumis.

                                                                Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский