www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

17/05/2012 09:40  Qi gong liikumine Hiinas – kuidas eluenergiast ( qi ) aru saada?

Loe eelmist osa siit lingilt ..

Kuidas eluenergiast ( qi ) aru saada? Qi ’d on olemas kahte sugust:

1.  Yuan qi ( nei qi )
Ema kõhus olev laps hingab läbi nabanööri. See tähendab, et laps saab qi ’d läbi ema keha. Inimese keha on nagu linn ja qi kujutab endast kaitsearmeed, mis liigub läbi keha punktide. Päeval on armee kaitsetegevuses, õhtul lähevad nad „magama“. Hilisõhtuti või öösiti tegutseva inimese eluviisi korral ei saa armee puhata. Väsides armee haigestub ja qi on haavatud. Gong fu harrastamise korral tuleb haigestumise vältimiseks pöörata tähelepanu oma elukorraldusele.

2.  Wai qi – see on õhk
Õhuga, see tähendab wai ’ga aidatakse nei qi ’d.  

Qi gong ’ga tegelemise all mõistetakse esiteks nei qi ’d. Teiseks lisanduvad sinna juurde wai qi ja liigutused. Kõik need kolm üheskoos tähendab qi gong tehnika praktiseerimist.

Kino ja teatrietenduste vahendusel teavad paljud, et munkadel on pealael tumedad augukesed. Need on sisse põletatud viirukiga. Tegu on väga valusa protseduuriga. Taolist põletamise rituaali teostatakse taotluslikult. Munk, kes tegeleb gong fu ’ga, suudab mõelda vaid nende valusate augukeste peale ja kogu tema tähelepanu koondub sinna. Kuna pealagi on tänu põletusele haavatud, peab qi armee sinna piirkonda kaitsele suunduma. Lisaks sisemisele qi liikumisele kaasatakse väline kehaline liikumine nagu näiteks mabu asend. Taolise tegevuse tulemusena soovib kogu qi ( nei qi ja wai qi ) sinna valusasse keha piirkonda suunduda. Kirjeldatud praktilisel tegevusel on ka kaks nimetust:

1. „Läbi pealae on aken avatud taevasse“, st. pealae valusatest punktidest väljub lapse qi.

2. „Ema kõhus olev laps hüppab läbi ema pealae välja“

Kõige tähtsamal, vanimal mungal on pealael üheksa auku. Iga kolme aasta kohta tehakse vaid üks auk. See tähendab, et munk on qi gong ’ga tegelenud 30 aastat ja selle ajaga on ta saavutanud nei- ja wai gong oskuse.

Qi gong teemal jätkan järgmise nädala sõnumis.

                                                          Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский