www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

31/05/2012 09:25  武術 WUSHU sh. vana traditsiooniline stiil


Termin „WUSHU“ koosneb kahest sõnast
WU
ja SHU .

武術

Sõna WU tähendab võitluse lõpetamist, SHU tehnikat. Kirjeldame nende sõnade sisu järgmise näite varal.

Tänaval kaklevad omavahel rusikaid appi võttes kaks poissi. Tüli tuleb lahendama suur ja tugev täiskasvanud inimene. Ta lahutab poisid üksteise küljest. Kaklejad tahavad küll veel võitlust jätkata ja punnivad koos vastu aga siiski ei suuda ning alistuvad. Esiteks seetõttu kuna täiskasvanud inimene on nendest mõlemast tugevam. Vaid juhul, kui kaks poissi oleksid üheskoos sama tugevad kui neid lahutama tulnud täiskasvanud, siis tekiks võimalus neil võita. Antud olukorras tagaks võidu kiirus. Kolmas oluline võidu garantii on tehnika. Soovides võita endast tugevamat või kui üks inimene otsustab talle vastu astunud kahest isikust jagu saada, siis selleks peab teadma võitluskunsti tehnikat.  

WUSHU tähendab võitluse lõpetamise tehnikat. Jõud, kiirus ja tehnika üheskoos peavad olema paremad kui vastasel - see on Hiina WUSHU.

Varasematel aegadel leidus WUSHU liike üle 300. Iga liigi edasikandja perekond koostas omale raamatu, kuhu oli ülesse tähendatud võitluskunsti tehnika saladused. Raamatut anti edasi põlvest põlve ning täiendati aina edasi. Kirjalikke ülestähendusi hoiti hoolikalt saladuses. Hiljem korrigeeriti WUSHU liikide hulka ning vähelevinumad arvati nii-öelda „nimekirjast“ välja.

Praeguseks ajaks on Hiina WUSHU erinevaid liike järgi jäänud 129. Põhiliselt jagunevad need kahte suunda: Nei jia quan ja Wai jia quan, mis omakorda jagunevad Hiina põhja- ja lõuna piirkonna järgi. Sõltumata jagunemisest on eesmärk kõigil siiski ühesugune - tuleb osata ennast kaitsta ja võitluses võita vastast. Iga liigutus sooritatakse selle eesmärgi nimel.

Enam levinumateks, seal hulgas võistlustel kasutatavateks suundadeks nüüdsel ajal võib nimetada Chang quan, Nan quan ja Taiji quan ’i. Chang quan on pärit põhjast, Nan quan pärineb lõunast ja nad mõlemad esindavad Wai jia quan suunda. Taiji quan ei jagune piirkondade järgi nagu põhi ja lõuna. Taiji quan esindab Nei jia quan suunda.

Vana traditsioonilise WUSHU korral ei ole tähtis liikumise ilu. Seetõttu tavaliselt ei tõsteta siin jalga kõrgele. Lisaks järgminegi asjaolu, kõrge jala tõstega kaasneks kaotuse risk. Samuti ei sooritata seal akrobaatilisi hüppeid. Tähelepanu suunatakse pigem jõu rakendamisele alla. Koos vastavate keha asenditega viiakse jõud madalale ning jalg liigub maapinna lähedal. Näiteks võitlemise korral viiakse üks käsi ülesse silmade kohale ja jalg on samas koheselt all vastast maha niitmas.

Traditsiooniliste WUSHU võistluste raames peetavatel võitlustel ei arvestata kehakaalusid, vanust ega kasutata Sandale iseloomulike kaitsevahendeid. Kõik võivad üksteisega võistelda. Ühtlasi allkirjastatakse võistlusleping, milles lepitakse kokku käitumine äärmuslike juhtumite korral. Nimelt vigastuste või surma korral ei esita keegi kellelegi pretensioone, kedagi ei süüdistata toimunus ning ei algatata selle teemalisi kohtuprotsesse.

WUSHU teemal jätkan järgmise nädala sõnumis.

                                                                 Meister Yongsheng Sheng
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский