www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

14/06/2012 18:48   武德  WUDE – wushu eetika

WUSHU võitluskunsti puhul on kõige tähtsamal kohal eetika. WUSHU ala inimesed Hiinas tegelevad taolise asjaga nagu WUDE. Sõnade ühendis „WU DE“ tähendab „DE“ eetikat.

武德

Varasematel aegadel, kui inimene tahtis meistri juurde WUSHU ala õppima tulla, küsis meister alati sissejuhatuseks vähemalt ühe küsimuse. See kõlas järgmiselt: „juhul kui tänaval keegi sind lööb, siis mida sa teed?“ Õpilane üldjuhul vastas, et löön talle vastu. Seepeale parandas Meister õpilast: „tegeledes WUSHU alaga ei tohi nõnda käituda, õpi WUDE tõed selgeks!“

WUSHU ala harrastajatele kohustuslikud WUDE tõed kehtivad ka praegusel ajal ja need on järgmised:

1. Kui keegi lööb sind ühe korra,  siis tuleb küsida lööja käest: „miks sa mind lõid?

2. Kui sind lüüakse teist korda, siis tuleb öelda: „nii ei tohi!

3. Kui sind lüüakse kolmandat korda, siis tuleb vastata järgmiste sõnadega: „kui sa mind veel korra lööd, siis ma löön sind vastu!


Kungfu meistrid Hiinas käituvad samamoodi. Eriti vanadel aegadel armastati Hiinas võistelda ja näidata, kes on parim. Kungfu meister suhtub  situatsioonidesse üldjuhul rahulikult. Näiteks kui inimene tahab kungfu meistriga võidelda, siis meister võtab väljakutse vastu järgmiste sõnadega: „milleks on sulle võitlust vaja? Kui sa väga tahad, siis sa võid mind algatuseks kolm korda rusikaga lüüa,“ ja meister viitab oma kõhu peale. Peale kolme lööki on väljakutse esitaja juba mõistnud  meistri kungfu olemasolus ning ei soovi võitlust jätkata. Inimene vabandab ja lahkub viisakalt. Hiinas on kõigile teada seadus - lüüa tohib vaid teatud kõhu piirkonda. Nende inimeste puhul, kes eiravad reeglit ja löövad teistesse keha piirkondadesse, saavad meistrilt koheselt ootamatu vastulöögi, mis sunnib nad jooksuga lahkuma.

Hiina vanade traditsioonide kohaselt tuleb WUSHU ala õppida soovijal koos meistriga läbi teha õpilaseks pühitsemise rituaal. Meister peab selleks enne oma nõusoleku andma, kas ta üldse tahab seda õpilast endale. Õpilaseks pürgija ei tee seda otsust meistri eest. Õpilase võimalus on tänulikul viisil meistri nõusolekut oodata.

Traditsioonide kohaselt tuleb õpilasteks pühitsetuil igal aastal kolm korda hiina pidustuste käigus oma meistrile kingitus viia. Need pidustused toimuvad Hiina kalendri järgi 5.mail, 15.augustil ja Hiina uue aasta vastuvõtul.

Õpilasteks pühitsetutel on küll ühest küljest kohustused oma meistri ees, siis teisalt on neil ka suured eelised. Nimelt nad saavad võrreldes teistega rohkem teadmisi ning nende oskused lihvitakse parimateks. Kehtib ka järgmine seadus – pühitsetud ei tohi ilma meistri loata saadud teadmisi ja oskuseid edasi anda ega õpetada teistele. Meister on õpilasteks pühitsetuile nagu isa. Sõnakuulmatu õpilase korral koostab meister kirja, milles teavitab kõiki, et antud õpilane on välja visatud tema klubist ja ta ei ole enam tema õpilane. Nii kurb kui see ka pole, on taolistel puhkudel õpilase edaspidine käekäik rikutud, kuna peale seda ei võta enam keegi teda oma õpilaseks. Inimestele piisab teadmisest, et sellel õpilasel puudub WUDE. 

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский