www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

21/06/2012 10:51  Hiina rahvameditsiini soovitus – Yang energiat (qi) kogu suve ajal

Tervise säilitamiseks on hea teada erinevatest aastaaegadest tulenevaid mõjusid inimese kehale. Hiina rahvameditsiini tarkuste järgi on soovitav Yang qi (energia) kogumisega tegeleda suve ajal. Soojal ajal on Yang qi ’d meie ümber rohkem. Mõju soodustavad pikemad päevad, valged ööd. Yang qi tuleb taevast ja päikesest, ta liigub maa sisse ja sealt kerkib taas ülesse ning hõljub meie ümber. Kuuma ilmaga on Yang qi ’d näha lausa kuuma virvendusena õhus. Soovitav on siis teadlikult seda sooja aastaaega enda heaks kasutada ja viibida Yang qi sees.

Mida kujutab endast olukord, kui Yang qi ’d jääb vajaka ja Yin qi ’d on üle? Siis kuhjub organismi liialt palju Yin qi vedelikku ja see ei liigu kehast läbi. Näiteks koguneb kopsudesse niiskust ja selle tagajärjel tekib köha või isegi kopsupõletik. Juhul kui suvel ei pöörata tähelepanu Yang qi ’le, hakkavad  tervisehädad üldjuhul välja lööma sügisesel külmemal ajal.


Lisan siia mõned soovitused, kuidas suvel Yang qi ’d koguda:

1. Viibi rohkem õues, jalgadega maapinna peal. Eriti oluline on see soovitus inimeste jaoks, kelle elukoht paikneb kõrgel korterelamus maapinnast eemal.

2. Jalataldade sisemuses asub punkt, mille stimuleerimine aitab neerude qi ’d. Seetõttu on eriti tervislik jalutada paljajalu kuuma liiva peal. See aitab avada jalataldadel asuvad punktid ning maa seest saadavast qi ’st „toituda“.

3. Pühenda õues sportimisele rohkem aega.

4. Ei ole vaja karta kuumust ja päikest. Ei ole vaja karta higi. Higi väljutab kehast Yin qi ’d. Peale kuumust ei ole vaja kohe külma õhu kätte tormata. Õpi kuulama oma keha. Sinu keha on intelligentne andmaks oma vajadustest sulle õigeaegselt märku. Naudi suvesoojust ja oma keha!

5. Kuuma ilmaga on soovitav piiri pidada külma toidu ja joogiga. Külm jäätis, mahl, õlu jms on esmapilgul ahvatlevad aga sellest võivad alguse saada kõhuprobleemid. Väga tähtis on sellele tähelepanu pöörata.

6. Heida varakult magama ja tõuse varakult ülesse. Hilisõhtused ja öised pidustused lükka varasema aja peale. Öisel ajal vajab keha puhkust.

7. Yang qi kogumist toetab hea tuju ja meeldivad sõbrad. Pahandamise asemel pigem andesta ja sinu süda on vaba ning rahul. Suuna teadlikult oma tähelepanu meeldivatele elamustele.

8. Praktiseeri selg ees kõndimist. Komistamise vältimiseks tee seda koos sõbraga käest kinni hoides ja kindlasti sileda pinna peal. Iga päev 30 minutit kõndi aitab seljavalu leevendada ja lõbus meeleolu kaasneb alati.

Eestis on selg ees kõndimine haruldane nähtus, sestap suhtu rahulikult mööduvate inimeste reageeringutesse. Mind on mitmeid kordi kõnetama tuldud ja hoiatavalt näpuga viibutatud. Mind on veidrikuks peetud ja selle üle naermagi pahvatatud. On leidunud ka inimesi kes selg ees kõndijat nähes hirmust minema tormavad. Peamine on siiski isiklik teadmine, et tegeled hea asjaga, õilsa eesmärgi - tervise nimel.


Meeldivaid Jaanipühi kõigile ja mõnusat Yang qi „kogumist“ !


                                                            Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский