www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

28/06/2012 12:40  Taiji 太極 - vana Hiina kultuuri käsitlev filosoofia

太極   

Taiji ei ole Wushu. Taiji on vana Hiina kultuuri käsitlev filosoofia, mis eksisteeris juba 3000 aastat tagasi. Taiji keskmes paikneb Yin ja Yang tasakaal. Oli aeg, mil maailmas ei olnud midagi olemas. Tasapisi avanes taevas ja maa. Taevast sai Yang ja maast Yin väljendus. Täpselt nagu Taiji joonisel kujutab valge värv taevast (Yang), must maad (Yin). Yang ei saa eksisteerida ilma Yin ’ta ja Yin ei saa läbi ilma Yang ’ta. Yin ja Yang üheskoos on pidevas muutumises, samas tasakaal kulgeb katkematult edasi.

Hiina firmade paljudel dekoratsioonidel kujutatakse Taiji joonistust ehk märki. See on sihilikult nõnda sätitud, et äri edeneks jätkuvalt hästi ning tegevuste vahel püsiks kooskõla.

Hiina meditsiinis tegelevad arstid inimese keha sisemise Yin ja Yang tasakaaluga. Ravi teostatakse nii, et alguses kuulatakse pulssi. Selle järgi tehakse kindlaks inimese Yin ja Yang  tasakaalu seisund. Vastavalt pulsilt „loetud“ infole segatakse kokku erinevad ravimtaimed. Keedetakse kange rohutee, mille tarbimisega viiakse keha taas Yin ja Yang tasakaalu. Tulemusena inimene terveneb.

Hiina köögis pööratakse suurt tähelepanu toiduainetele, milline neist toetab Yang ’i või milline aitab Yin ’i. Kui kehas on ülekaalus näiteks Yang, siis süüakse rohkem Yin toiduaineid ning vastupidi. Arstid annavad samuti raviperioodiks toidu osas nõuandeid. Öeldakse, milliseid toiduaineid tuleb süüa ja milliseid mitte. Vale toitumine võib ravimtaimedest tehtud rohu mõju vähendada või muuta.

Ajal, mil inimesed mõistsid Yin ja Yang tasakaalu olemust, tuldi mõttele, et ka spordis, mis toetab inimese tervist, oleks hea Taiji tasakaalu põhimõte kasutusele võtta. Sellest tulenevalt kujunesid liigutused ringjateks nagu Taiji joonisel. Must on Yin – raskus.  Valge on Yang - kerge. Raske ja kerge vahelduvad liikumises omavahel pidevalt ja katkematult nagu joonisel. Sellega sai alguse ka Taiji qi gong, nei gong, soojendusharjutused, gümnastika. Seejärel tekkis Taiji quan.

Varasematel aegadel nimetati Taiji quan ’i teist moodi . Nimetuseks oli hoopiski chang quan. Hiljem nimetati seda mian quan ’ks, kuna liikumine paistis välja aeglase, pehme ja katkematuna nagu pidevalt voolav rahulik jõgi. See ongi nüüd wushu, nii kaitse kui võitluse jaoks. Alles siis, kui teadmistega inimene nägi mian quan ’i ja tegeles sellega ise, muudeti nimetus ümber Taiji quan ’iks. Viimane nimevahetus leidis aset alles kusagil 170 aastat tagasi.

                                                             Meister Yongsheng Sheng
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский