www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

05/07/2012 09:52  Kust pärineb sõna „taijiquan“  ja kes on selle looja ?


太極拳

Hiinas arutletakse kuni tänaseni teema üle, kust kohast pärineb sõna „taijiquan“ ja kes on selle looja? Tundub lõpmatuna näima vaidlus küsimuse üle, kes siiski muutismian quani“ ümber „taijiquaniks? Ajal, mil taiji muutus rahva seas populaarseks, tahtsid inimesed teada täpselt, kes asub nime muutuse taga? Kolmkümmend aastat tegeleti otsingutega täpsustamaks Hiina ajalugu. Ühtne arvamus puudub siiski senini.

Ametlikult st. Hiina valituse poolt loetakse „taijiquani“ loomise asukohaks maakohta Chenjiagou. „Chen“ - see tähendab nime, „jia“ – perekonda ja „gou“ - kohta.

Varasematel aegadel oli kõigi Chenjiagou maakoha elanike perekonnanimeks Chen. Vanade traditsioonide järgi ei tohtinud teistsuguse perekonnanimega inimesed Chenjiagou elupiirkonda tulla. Chenjiagout võib võrrelda praeguse aja mõistes justkui korteriga vms, kuhu võõrad siseneda ei tohi. Abiellumise käigus siirdus naine mehe juurde elama ning perekonnanimi muudeti mehe järgi. Seega antud näite puhul, sai Chenjiagou maakohas naise perekonnanimeks nagu kõigil teistelgi, Chen.

Ametlikult loetakse „taijiquani“ loojaks Chenjiagoust pärit auväärset isikut nimega Chen Wangting ning see toimus 450 aastat tagasi. Tema loodud tehnika sisaldas pehmet, ringjat, kerget liikumist. Toona uudsena näivana vaheldusid Wangtingi loodud tehnikas omavahel nii aeglane kui kiire liikumine. Selle stiili nimetus oli tol ajal chang quan, mis hiljem vahetati ümber taijiquaniks. Vastupidiselt Hiina valitsuse poolt kinnitatud ametlikele andmetele räägib rahvas siiski muud juttu. Nimelt „taijiquan“ on pärit hoopiski Wudang mäelt ja selle lõi Chang Sanfeng kusagil 650 aastat tagasi.

Miks antud nime küsimuses kestab vaidlus rahva ja valitsuse vahel? Seda asjaolude tõttu, kuna Chang Sanfengil puudub oma ajalooraamat. Seevastu Chenjiagous on nimetatud raamat olemas. Hiina rahvas on arvamusel, et Chang Sanfengi ajalugu puudutavaid allikaid ja muid võimalikke dokumente on vaja edasi otsida. Ringlevad jutud, et keegi olevat elanud või koos olnud Chang Sanfengiga ning teinud märkmeid. Paraku ilma kirjalike allikateta ei suhtu valitsus rahva juttudesse suure tõsidusega. Seetõttu loetakse ametlikuks „taijiquan“ nimetuse sünnikohaks siiski Chenjiagou.

Mida kujutab endast ajalooraamat, jätkame järgmises sõnumis ..

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский