www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

13/07/2012 10:37  Wushu perekonna ajalooraamat Hiinas

Mida kujutab wushu perekonna ajalooraamat Hiinas? Selgitan seda muusikamaailma näitel. Lauljad ja muusikud õpivad viisi selgeks või panevad loodava muusika kirja noodistiku abil. Noodistikku oskavad lugeda kõik vastava hariduse saanud inimesed. See tähendab, et muusika ülestähendamiseks on kokku lepitud kindlad reeglid. Hiina wushu erinevate liikide kohta võib öelda sama. Ka wushu võitluskunstis on olemas oma „noodistik“ ehk reeglistik. Need on üldjuhul ülesse kirjutatud looja meistri poolt. Üleskirjutistest kujunebki nn ajalooraamat, mida antakse edasi oma perekonna sees põlvest põlve.

Hiina wushu reeglid, mis sisaldavad võitlustehnika teadmisi, taolu kirjeldusi ja erinevaid nn. nõkse, on perekonniti salastatud ning hästi peidetud. Mainitud reegleid näidatakse ainult oma perekonna liikmetele, välja arvatud tütrele. Looja meister õpetab reegleid oma naisele ja pojale. Tütar jääb õpetuseta, kuna mehele mineku korral kardetakse, et koos tütrega liiguvad saladused pere ringist väljapoole.

Hiina vanade traditsioonide järgi ei tohtinud naine teist korda abielluda ning seetõttu õpetas meister oma naisele kõiki saladusi. Pojaga polnud samuti probleemi. Juhul kui poeg abiellus, siis ta jäi pere ringi edasi ning saladused olid kaitstud. Meister õpetas saladusi ka oma poja naisele. Juhul, kui poeg saanuks surma, siis poja naine jääb perekonda edasi ja saab oma järglastele teadmisi edasi anda.

Perekonna ajalooraamatut ehk reegleid hoiti saladuses kindlatel eesmärkidel. Juhul kui ajalooraamat sattunuks vaenlaste kätte, siis olnuks neil käes selle perekonna hindamatu vara – teadmised, samas ka relv, millega perekond hävitada või võitluses võita.


                                                             Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский