www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

19/07/2012 15:59  Yang Luchan kui Taijiquani algusaegade säravaim täht

Taijiquani ajaloo algusaegade üheks säravamaks tegelaseks võib nimetada omal ajal wushu võitluskunsti harrastanud Yang Luchani. Yangi tähelend sai võimalikuks seetõttu, kuna ta nägi Chenjiagous erinevaid Quanshu liike ning tal õnnestus sinna õppima minna rohkemaks kui kaheksaks aastaks. Minu eelnevatest märkmetest on teile juba teada, et Chenjiagous õpetatakse vaid omi inimesi. Miks sai seal Yang õppida? Sellel teemal jätkame teine kord ..

Pärast õppeperioodi Chenjiagous avas Yang oma klubi Pekingis. Yangi poolt õpetatava stiili nimetuseks oli alguses „mian quan“.  Teile juba teadaolevalt muudeti see nimetus hiljem ümber taijiquaniks.

Yang Luchani tegutsemise aegadel ei olnud wushu klubi kerge avada. Konkureerivate klubide esindajad ja teisedki asjaarmastajad tulid kohe uue klubiga tutvuma ning sealse meistri oskuseid proovile panema, võitlema. Väljakutse tuli tahestahtmata vastu võtta. Uue klubina sai meister tegevust alustada juhul, kui ta suutis väljakutse esitanud konkurente võita. Kaotuse korral tuli koheselt lahkuda. Hiina iidsele rahvuskultuurile omapärasel viisil saabuti uude paika oma „kanda kinnitama“ või hoopiski lahkuti tekk üle õla visates ja vihmavari kaenlasse haarates.

Uue klubi avades ei jäänud Yang Luchan konkurentide väljakutseid ootama. Tema kutsus ise kõiki enda juurde võitlema. Olgugi, et Peking on väga suur ja seal tegutseb palju wushu meistreid, kaotasid Yangile kõik kohale saabunud huvilised. Pekingi inimesed hakkasid seetõttu Yangi hüüdma nimega Yang Wudi. Wudi tähendas võitmatut ehk mitte keegi ei saanud Yangi võita, ta oli kõige parem. Tänu Yang Wudile hakkas rahvas aina rohkem oma tähelepanu pöörama sellele samale Quanshu ’le - võitlustehnikale, mis on pehme, aeglane, vaba jõu näitamisest ehk näib mitte tugevana.

Tolleaegse Imeraatori ihukaitse omas samuti väga head wushu gong fu ’d. Nemadki saadeti Yangiga jõudu katsuma. Ka ihukaitsel ei jäänud muud üle kui alistuda. Imperaator kutsus seepeale Yangi enda juurde treeneriks. Alates sellest ajast sai taijiquan nii ametlikult kui rahvuslikult tuntuks ja kõik hakkasid seda õppima.

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский