www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

25/07/2012 16:16  Vastame küsimusele: milline taijiquani suund ehk koolkond on parim?

Yang Luchani edukas käekäik lõi soodsa pinnase taijiquani jätkuvale arengule. Ligikaudu 100 aastat tagasi oli Hiinas välja arenenud viis peamist erinevat suunda:

Chen 陳氏 
Yang  楊氏
Wu      武氏
Wu      吳氏
Sun     孫氏

Need viis suunda tegelesid Taijiquaniga, mis on Wushu ning millega saab võidelda. Sinna hulka kuulus nii kiire kui aeglane liikumine, samuti hüpped. Igal suunal oli eesotsas oma auväärt meister. Eksisteeris ka oma ajalooraamat. Kui Hiinas avati oma quanshu klubi, siis tuldi sinna uudistama. Sooviti selgust saada, mis asjaga on tegemist ning prooviti võidelda. Võitluste tulemusena on läbi ajaloo kõigil neil viiel suunal oma kõrghetked olnud. Kõiki neid suundi on omal ajal parimaks peetud ja Hiina rahva poolt tunnustatud.

Taijiquani võitlustehnika õppida soovijad on mitmeid kordi huvi tundud, et siiski milline nendest suundadest on kõige parem ja efektiivsem?
Vastus on järgmine – ükski pole nendest parem ega halvem. Võib öelda nii, et kõik on kõige paremad. Tegeledes wushu võitluskunstiga on olemas kindel seadus – ühtegi quani suunda ei tohi teiste suhtes halvustada, liiatigi veel avalikult taolist suhtumist ülesse näidata ja rääkida.

Kui sa räägid, et mingi quanshu on halb, siis sa ei leia rahu kogu oma edaspidise elu. Quanshuga ei tegele vaid üks inimene, sellega tegelevad väga paljud. Teisi suundi halvustades oled väljakutse heitnud kõigile. Teades seda, tahetakse sinuga võidelda kogu sinu eluaja, kasvõi iga päev. Kui sa oled kedagi võitnud või kellelegi kaotanud, siis sa saad vaid viidata, millise inimese oskused on head või halvad aga mitte iialgi võitluses rakendatud quanshule halba varju heita.

Quanshu halvustamine annab märku asjaolust, et wushu võitluskunsti seadusest ei olda arusaadud. Hiinas teavad ja mõistavad seda seadust kõik.

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский