www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

02/08/2012 11:42  Wushuga tegelemine kujutab endast mäkke ronimist.

Wushuga tegelemine kujutab endast piltlikult öeldes justkui mäkke ronimist. Kusjuures inimesed lähenevad ja tõusevad tippu mäe erinevaid külgi mööda. See tähendab aega, higi ja minekut.

Olles jõudnud mäe tippu ja vaadates mäest alla, on seal tekkiv tunne kõigil mäkke jõudnutel samasugune. Pärale jõuab teadmine, et sõltumata kätte õpitud ja rakendatud wushu liigist, on tulemuseks üks - meisterlikkus - kungfu.

Kungfu avaldudes ei saa sind teised enam võita. Mäe tipp on viimane kõrgeim aste. Paraku mäe tippu ei jõua kõik.

Minu käest on küsitud, mis juhtub situatsioonis, kui mäe tipul saavad kokku mitu kungfuga meistrit? Võitlema ei hakata.. Sel tasemel avaldub kõige ehedamalt wushu olemus – taiji tasakaal. Tasakaalu olekus ei oma enam tähtsust, kes võidab või kaotab. See on taiji filosoofia. Antud juhul  võivad küll kungfuga meistrid üksteist sõbralikul viisil katsetada ja tunnetada. Samas nad juba teavad üksteise kungfud ega loo olukorda võitmiseks, kaotuseks, suremiseks. See ei oma enam tähtsust ega mingit mõtet. Siit peale aktsepteeritakse üksteist sellistena nagu ollakse.

Olenemata oma säravast ajaloost on wushu võitlustehnikatega tegelemine siiski vähenenud. Wushu edasist kulgu mõjutas tulirelvade kasutusele võtt, millega kaasnes uus teadmine - sa võid olla kiire ja tugev, paratamatult on relvad sinust veelgi kiiremad ja tugevamad. Aegamööda on wushu inimeste jaoks muutunud pigem tervisespordiks ja enesekaitseks.

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский