www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

10/08/2012 10:39  Taijiquan – tasa sõuad, kaugele jõuad ..

Mööduvad ajad, muutuvad arusaamad ja vajadused. Nõnda on muutunud ka suhtumine ja ootused hiina võitluskunsti taijiquan. Vastupidiselt vanadele aegadele, tegeletakse praegusel ajal taijiquaniga juba praktiliselt 99% ulatuses vaid tervise jaoks. Väga väike osa inimestest treenib antud alal võitlemise eesmärgil.

Hiinas on Taijiquani harrastajatele ammustest aegadest teada ütlus – „taijiquanis ei saa avada ust 10 aastat“.
Mida see tähendab?

Võitluskunsti pika ajaloo taustal on välja kujunenud arusaam. Vähema kui kümne aastaga ei ole võimalik leida taiji kungfud ehk meisterlikkust. Vähemalt kümme aastat kui mitte rohkem kulub neigong tunnetuse leidmisele. Alles peale kümnendat aastat on taijiquani tehnikaga mõtet minna tänavale võitlust proovima.

Ajad on muutunud, ning nüüdsel ajal ei leidu kergelt inimest, kes sooviks suletud uste taga kümme aastat tegeleda taijiquaniga tasemel, et sellest kasvaks välja oskus võidelda. Seda enam, kui kiiret tulemust andvatena on varnast võtta spordialad nagu seda on poks või Sanda. Samas, kui need pikad aastad siiski tegeletakse taijiquaniga, siis hea tervise tagab see kindlasti. Õnnestumise korral kaasneb ka neigong tunnetus. Eestlastel on selle kohta hea ütlus „tasa sõuad, kaugele jõuad“.

Taijiquan on omapärane spordiala, kus aeglaselt ja ilma jõu kasutamiseta „teenitakse“ tervist. Antud ala viljelejatel taanduvad haigused, sõltumata milline haigus kimbutab. Isegi vähk on kadunud treeningu tulemusena. Seda võib lugeda taijiquani imeks. Miks siiski leidub inimesi, kelle selg valutab vaatamata kümme aastat kestnud treeningule? Seda asjaoludel, kuna nad pole õigesti õppinud.

Õige metoodika ja tehnika omandamise korral taanduvad valud ja aja jooksul liigub kehakaal normi. Üleliia kleenukesed võtavad treeningu perioodi alguses mõnda aega kaalus juurde, tüsenevad. Seejärel kehakaal taandub normipiiresse ja jääb sinna püsima. Tüsedatel tekib treeningu käigus palju higi ning aegamööda muututakse kenalt saledateks.

Pöörates pilgu ajaloole, elavad kungfu inimesed kaua. Neil kõigil on olnud kehad korras ja käimine kerge. Isegi olenemata kõrgele vanusele, ka üle 80 aasta, on silmanägemine ja kõrvakuulmine hea. Samuti suudetakse demonstreerida taolud ehk võitluskunsti liikumist. Suur kõht ja kungfu ei käi omavahel kokku. Vanad meistrid teavad seda juba ammu. Suure kõhu korral on kehahoiak ja kõnnak paigast ära. Suure kõhu piirkonnas on vähem lihaseid ja seda vähem liigub sellesse olulisse keha piirkonda koos verega eluenergiat qi. See aga annab eelduse haiguste tekkeks, mis on mõistagi piduriks „kungfu teel“.

Hiina rahva seas on ringlemas vanatarkus: „vanaduses on ka suurte rahadega raske saledat keha osta“.

                                                             Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский