www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

17/08/2012 11:48  Taijiquan 24-vormi loomislugu, aastatel 1955-1956

1955 aastal otsustas Hiina valitsus oma rahva jaoks kokku panna võitluskunsti asenditest koosneva liikumiskava ehk taijiquan taolu. See pidi olema parajalt lühike, lihtne, võimetekohane kõikidele inimestele. Tööle asusid viis auväärt meistrit. Kõik nad esindasid erinevaid võitluskunsti suundi. Liikumiskava valmides, anti see inimeste rühmale mõneks ajaks proovida. Tõdeti, et esimene variant on siiski liig raske ja keeruline. Seejärel otsustati valida üks kindel võitluskunsti suund – Yang. Moodustatigi uus taolu versioon. Taaskord anti kava inimestele proovimiseks. Vastukaja oli positiivne. Aastal 1956 avalikustati vastvalminud 24 asendist koosnev liikumiskava kõigi inimeste jaoks. Selle nimetuseks ongi nüüd 24-vorm.

Kuni praeguse ajani tegeletakse maailmas kõige rohkem just Yangi 24-vormiga. Aastal 2006 tähistati Pekingis isegi 24-vormi viiekümnendat aastapäeva. Toimusid suured pidustused. Ligikaudu kümme tuhat inimest demonstreeris üheskoos 24-vormi liikumiskava. See nägi välja uhke ja väga suursugune.

Nüüd aga ajaloos toimunust edasi. Peale 24-vormi avalikustamist hakkasid sel teemal sõna võtma erinevate suundade meistrid. Igaüks pakkus välja oma erineva nägemuse. Vaieldi, kuidas peab antud taolu puhul sisse- ja välja hingama ning kuidas liigub eluenergia qi. Kellel oli õigus? Ei jõutud kokkuleppele.

Hiljem kutsus Hiina valitus taas kokku koosoleku. Talvisel ajal Pekingis, mil väljas valitsesid miinus kraadid, kogunesid parki erinevad meistrid. Nüüd tuli üksteise järjel igal meistril demonstreerida oma teooriat praktilisel viisil. Üheskoos taolu liikumisega oli koheselt külmas õhus ka hingamise auru näha. Kõrvalolijad vaatlesid toimuvat. Mis te arvate, millega demonstratsioon lõppes ja millise tulemuseni jõuti?

Ettevõtmine lõppes suure naerupahvakuga. Mitte ühegi meistri liikumine koos hingamisega ei läinud kokku eelnevalt räägitud teooriaga. Jõuti ühise arvamuseni, et ükski liigutus ei ole kindlalt seotud kas sisse- või välja hingamisega. Seega ei ole olemas täpset hingamise reeglit. Tuleb lihtsalt rahulikult hingata.

Ka minu käest on üsna palju küsitud, et kuidas tuleb taolu käigus hingata? Siis olengi neile alati öelnud järgmist. Hinga nii, kuidas tunned ennast mugavalt ja hingamine olgu rahulik. Sisse- ja välja hingamisel on mõte küll olemas,  neigong tehnika praktiseerimisel ka tähtis. Aga nagu praktika on näidanud, taijiquani puhul, ei ole alguses taoline hingamine nii hädavajalik ega tähtis. Kui sinu taolu liikumine on tehniliselt korras, alles siis tekib tunnetus ja tajumine, et sinu keha sisemuses on miski tunne. Alles pärast seda võib tähelepanu pöörama hakata hingamisele koos liikumisega.

                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский