www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

26/08/2012 15:02  Taijiquan 48- ja võistluste taolu loomisest aastal 1988

Peale taijiquan 24-vormi loomist tegi Hiina valitsus ka teise liikumiskava – taijiquan 48-vormi. Selle kestvus on pikem ja asendeid rohkem. 48-vormi aluseks oli kasutatud Wu (吳) ja Sun ( 孫) suundi. Olenemata, et uus liikumiskava oli 24’dast keerukam, pakkus see inimestele rohkem huvi. 48-vormi puhul on puusade tööd rohkem ja seetõttu mõjub ta ka tervisele tõhusamalt.

Hiina valitsuse sooviks oli, et inimesed pühendaksid oma aega taijiquanile rohkem. Valitsus nägi, et rahva loomusega käib kaasas võistlemine. Inimesed tahavad esineda ja ikka-jälle ennast üksteise hulgast esile tõsta. Sestap leidis valitsus, et tänu võistluste korraldamisele muutub taijiquan rahva seas veelgi huvitavamaks ja populaarsemaks.

Aastal 1988 loodigi Hiinas taijiquan võistluste taolu, mille nimeks sai 42 taijiquan ja 42 taijijian. Võistlema võisid minna kõik noored, samuti vanemad. Erinevate vanuste jaoks olid ettenähtud rühmad:

*  nooremad kuni 7 aastani
*  7 kuni 10 aastased
*  11 kuni 14 aastased
*  15 kuni 18 aastased
*  19 kuni 30 aastased
*  31 kuni 45 aastased
*  46 kuni 60 aastased
*  61 ja vanemad

Hiina valitsus nägi ette, et igal aastal, igas Hiina linnas võib teha võistluseid. Siis on kõigil inimestel huvitav ja kõik saavad võistelda. Inimestel tekivad sihid. Ürituse teeb veelgi omanäolisemaks Hiina suurus. Erinevates rajoonides viljeletakse erinevaid taijiquani stiile. Näiteks Shaolini lähistel tegeletakse rohkem  Chen taijiquaniga. Lõunapool viljeletakse enamjaolt Yang taijiquani. Pekingis aga väga paljusid erinevaid taijiquane.

Taijiquani stiilide rohkuse tõttu lõi Hiina valitsus ka veel eraldi võistlused inimeste jaoks, kes viljelesid erinevaid suundi  - Chen ( 陳), Yang ( 楊) , Wu ( 武),Wu (吳), Sun( 孫) . See sai teoks peale 1988 aastat. Nendel taijiquani võistlustel on kuni siianii kasutuses vanad põhimõtted. Siin näidatakse puhast stiili, mis on teiste stiilidega segamata. Demonstreeritakse vaid vanu taolusid.

Seevastu uutel taijiquan 42 vormide puhul on kasutatud natuke ühte suunda ja natuke teist. Kõige rohkem Yangi, lisaks Chen, Wu ja Sun suunda. Uute taolude korral saavutab esimese koha see, kelle jalg tõuseb kõrgemale, ning mida madalamalt on sooritatud liigutused. Kohtunikud loevad põhiliselt neid momente esikoha määramisel. Samas vanad meistrid pole nõus taolise kohtunike poolse lähenemisega. Nad väidavad, et see ei ole enam taijiquan. Meistrid ütlevad, et taijiquan on võitluse jaoks, kus jalg liigub tavaliselt kuni puusade kõrguseni, mitte kõrgemale. Ka ringina sooritatav jalalöök ei tohi minna kõrgemale õlgadest. Juhul, kui jalg läheb traditsioonilisest kõrgemale, siis ei ole selles enam võitluse mõtet sees. Siis on tegu juba tantsuga. Seetõttu ei suuda ka taijiquani meistrivõistluste võitja väga lihtsalt tänavahuligaani võita.

Teema jätkub järgmise nädala sõnumis..

                                                                             Meister Yongsheng Sheng

 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский