www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

31/08/2012 14:48  Taijiquan võistluste taolu teemal jätkame ..

Tänase teema algust saate lugeda siit lingilt ..

Sõltumata vanade meistrite arvamustest, mis on ka Hiina ajalehtedes kajastust leidnud, ei takistanud see taijiquani puhul luua uusi liikumiskavasid. Tehti taolusid, kus jalg tõuseb traditsioonilisest kõrgemale. Mõeldi välja uusi liigutusi ja pööretega hüppeid. Arvesse võeti, et liikumine peab kindlasti ka vaatajate jaoks ilus paistma.

Samas kui siiski mööda vaadata vanade meistrite manitsustest ja hinnata uute taolude keerukust, vajab sellega hakkama saamine pikka ettevalmistust. Kui sa ei ole väiksest peale tegelenud baastehnikaga, siis sa pole ka suuteline jalga kõrgele tõstma ega saa madalalt liigutusi sooritada. Hiinas loetakse potentsiaalsete taijiquani tšempioni kandidaatide hulka vaid neid, kes on alustanud taijiquaniga alates 7-9 eluaastast. Ainult siis on võimalik Hiinas medalile tulla.

Praegusel ajal on taijiquani taolu võistlustel kasutusele võetud ka tantsulised liigutused. Wushu hüpped ja taijiquan liikumine toimub vahelduvalt nii kiirelt kui aeglaselt, pehmelt ja tugevalt. Teatraalsust lisab ilus muusika. Ühe taolu kestvus on ligikaudu 4 minutit. Kõike seda on väga ilus vaadata. Mistõttu hiinlased ja sealsed meistrid on hakanud seda kutsuma taiji balletiks.

Pöörame pilgu nüüd taijiquani arengule tema rakendamise mõistes. Algselt oli taijiquan mõeldud võitluse jaoks - see on wushu. Pärast seda hakkas üha enam esile kerkima vajadus tervist edendada - see on juba taiji gümnastika. Kuni praeguseni on populaarsust kogumas esinemise mõte - taiji tants.

Nendest kolmest taijiquani rakendamise suunast on kõige peamine praegusel ajal siiski tervise edendamise suund - taiji gümnastika. Seda asjaoludel, kuna sa võibolla ei mõista vana taijiquani ja sulle ei ole vajadust maast madalast tegeleda taijiquani baastehnikaga, et hiljem tulla tšempioniks. Sa tegeled ainult taijiquani asendites liikumisega, mis näebki välja nagu gümnastika. Juba ainuüksi sellest saab tõhusat abi tervisele. Seetõttu praeguse aja taijiquan ei ole enam wushu.

Hetkel veel toimuvad taijiquani ja wushu võistlused üheskoos. Kuna üsna massiliselt tegeletakse taijiquaniga. Maailmas tegeleb selle alaga praegu ligikaudu 2 miljardit inimest. Minu arvamus on järgmine.Tulevikus hakkavad taijiquani võistlused wushust lahku lööma. Tekib justkui oma „taiji kungfu tee“. Näiteks juba praegu korraldatakse Hiina linnades eraldi võistlused nii taijiquanile kui wushule. Viiakse läbi taijiquan pidupäevi, mille raames toimuvad ainult taijiquani võistlused.

                                                                         Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский