www.yongsheng.ee
Menüü

>> NB! TREENINGUTE PLAAN oktoobris. <<

Oktoobrist alustame uued Taiji algajate rühmad Läänemere keskuses ja Tere Tennisekeskuses. Hommikused 0. klassi rühmad alustame kui treeningutele registreerub vähemalt 10 inimest (registreerumiseks kirjutage meili aadressile info@yongsheng.ee ).   

Meistri sõnumid

14/09/2012 10:12  Taijijian  太極劍 – taolu koos sirge mõõgaga jian

Eelmiste sõnumite põhjal on teile teada, et taijiquan liikumisega tegeletakse praegusel ajal 99% ulatuses tervise parandamise eesmärgil. Pange aga tähele, erinevalt taijiquanist on Taijijiani praktiseerimise korral juba rakendatud wushu põhimõtted. Taijijian kujutab endast võitluskunsti asendites liikumist ehk taolud koos sirge mõõgaga Jian.

太極劍  Taijijian põhimõtted:

1) Taijijian taolu ehk koos sirge mõõgaga liikumise korral peavad olema rakendatud wushu mõõga meetodid. Mainitud meetodeit on kokku 15. Need on erinevad asendid löögi ja kaitse jaoks. Taijijian taolu sooritamise ajal peab nendest näitatud olema vähemalt kaheksat erinevat.

2) Taijijian taolus demonstreeritakse jõulist mõõga lööki. Need peavad sisaldama kindlasti mabu ja gongbu asendeid. Tuleb näidata jalgade ja puusade koostöös tekkivat jõudu. Näiteks taijiquan 48-vormi liikumise puhul on küll olemas tugevat lööki näitavad liigutused aga tervise edendajatel ei ole kohustust jõudu demonstreerida. Seega taijiquan 48-vormi puhul on valikuvõimalus rakendada jõudu või mitte. Taijijian taolu (näiteks 42-vorm mõõgaga) puhul on asjalood teised. Siin on kindlasti vaja näidata 3 erinevat jõulist asendit.

3) Taijijian taolu (näiteks 42-vorm) sisadlab wushu hüppeid, ringjat liikumist, chabu- ja gaibu asendeid. Taijiquan taoludel (näiteks 24- ja 48-vormidel) need puuduvad.

Mõõga taolud sooritatakse põhiliselt aeglaselt aga kui on vajadus, siis näidatakse ka kiiret liikumist. Praktiseerijad, kes sooritavad taijijian taolud hästi, on juba kasutuses wushu võitluse põhimõtted. Neil pole vaja enam õues tänavahuligaani karta. Kui sinu ühes käes on pikk vihmavari või jalutuskepp, saad neid kasutada nagu mõõka. Seetõttu õppides taijijiani ehk liikumist koos mõõgaga, on vaja tähelepanu pöörata teatavatele tehnilistele oskustele. Sellest aga kirjutan järgmine kord.

                                                                         Meister Yongsheng Sheng


 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Eesti Русский